HABERLER


PATENTPARK ISIF 16 İSTANBUL ULUSLARARASI BULUŞ FUARINDA!


 

Buluş ve inovasyon konusunda ülkemizin ilk ve tek uluslararası etkinliği olan  “İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı” ISIF’16 03 – 06 Mart 2016 tarihleri arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Onursal Himayesinde ve Türk Patent Enstitüsü’nün ev sahipliğinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

Dünyada 100’den fazla ülkenin üyesi olduğu Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA)’nun Himayelerinde gerçekleştirilecek ISIF’16 fuarına, fikri mülkiyet konusunda uluslararası çatı kuruluş olan Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) ile LES Türkiye de çalıştay desteği veriyor.

Ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteren yatırımcı ağları; 212ltd, Endeavor, Galata Business Angels, Habitat-Ulusal Girişimcilik Merkezi, Inventram, Keiretsu, Revo, TR Angels, ACT(Accelerating the Commercialization of Technology), DCP(Diffusion Capital Partners), İstanbul Startup Angels, ISIF’16 nın önemli paydaşları arasında yer alıyor.

Buluş ve inovasyon etkinliği konusunda ülkemizin markalaşmasına katkı sağlayacağına inandığımız ISIF’16 içeriğinde; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK’ın katılımıyla gerçekleştirilecek ödül töreni, TPE, WIPO, LES Türkiye tarafından sağlanacak çalıştaylar, B2B görüşmeleri, yatırım alanı, açılış ve kapanış seremonileri yer alıyor.

Almanya, Bosna Hersek, Brezilya, Danimarka, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İran, İzlanda, Nijerya, Portekiz, Slovenya, Çin Halk Cumhuriyeti, Endonezya, Malezya, Romanya, Bahreyn, Filistin, Polonya ve Güney Kore’nin katılımlarının kesinleştiği ISIF fuarına katılımcı ülke sayısının 30’u bulması, sergilenecek buluş/inovasyon sayısının da 650–700 aralığında olması bekleniyor.

ISIF’16’nın hedef kitlesini; üretici ve ticari firmalar, girişimciler, bireysel buluşçular, özel araştırmacılar, danışmanlar, patent ofisleri, özel veya devlet destekli araştırma enstitüleri, bilim parkları, teknoparklar, teknoloji transfer ofisleri, melek yatırımcılar, üniversiteler, laboratuvarlar, IP ile ilgili kurum ve kuruluşlar, patent tacirleri, inovasyon teşvikçileri, buluş dernekleri, sanayi odaları, organize sanayi bölgeleri, ar-ge merkezleri ve KOBİ’ler oluşturuyor.

Gelişmiş bir ülke olmanın önemli göstergelerinden biri toplumun tüm kesimlerinin, ülkenin rekabet gücünü, teknolojik ve ekonomik gelişimini etkileyen buluş ve inovasyon faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için çaba göstermeleridir.  İnovasyon ve buluşları arttırmaya yönelik en önemli araçlardan biri de kuşkusuz uluslararası buluş fuar ve sergileridir.

Her yıl düzenlenmesi planlanan ISIF’16’nın, bu alanda ülkemizin tanıtımına hizmet eden, kalıcı ve sürdürülebilir bir etkinlik olması hedefleniyor.

Türk Patent Enstitüsü “Sınai mülkiyet bilincini yaygınlaştırarak ve sınai mülkiyet haklarının etkin korunmasına katkı sağlayarak, ülkemizin rekabet gücünün geliştirilmesine ve inovasyona dayalı ekonomik gelişimine katkıda bulunmak, uluslararası platformlarda yönlendirici olmak” Misyonu doğrultusunda üstlenmiş olduğu görevler gereği bu ve benzeri etkinliklere önem ve destek veriyor. 

 

 

Davetiye için bizimle irtibata geçebilirsiniz : info@patentpark.com.tr

 

Program için : ISIF16 Program