Marka Tescile Uygunluk Araştırmaları

Marka Ana Resim

Marka tescil sürecinin en kritik aşaması tescil başvurusu öncesi markanızın başvuruya uygunluğunun en doğru şekilde araştırılmasıdır.

Doğru yapılmayan araştırmalar sizler için ciddi maddi kayıplara sebebiyet verebilmektedir.

TPE online araştırmasında markanızın birebirinin olmaması markanızın tescile uygun olduğu anlamına gelmez.

Patentpark olarak özel geliştirilen bilgisayar programları ile markalarınızın yalnız yazılım (Harf dizilimi) olarak değil fonetik olarak da (Okunuş) araştırmalarını yapıyoruz. Bu şekilde en yüksek tescil edilebilirlik oranı ile başvurularınızı yaparak, olası ret ve itiraz ihtimallerini minimuma indiriyoruz. 

Doğru yapılmayan araştırmalar yalnız yatırdığınız başvuru harç ve ücretlerinin yanmasına değil, tescil süreci boyunca markanız için yaptığınız yatırımlarında yok olmasına yol açmaktadır.

Başta doğru yapılmayan araştırma yüzünden marka tescil sürecinde çıkan pürüzler sebebi ile markanızın daha sonrasında değiştirilmesi aşağıdaki maddelerin tümünde değişikliğe gidilmesini gerektirmektedir. Buda katlanılacak maliyeti çok ciddi anlamda yükseltmektedir.

 

1-Basılı tüm evraklar (Fatura, katalog, kartvizit vb.)

2-Tabelanız

3-İnternet Siteniz

 

Bunların dışında kısa süreli marka değişimleriniz tüketicilerinizin gözünde de firma imajınızı sarsmakta ve size müşteri kaybettirmektedir.

Doğru Araştırma, karar verme ve planlama aşamalarında sizlere en doğru yönlendirmeyi sağlayarak sıkıntısız bir marka tescil süreci yaşamanızı garanti edecektir.

Sizlerde markanızın uygunluk durumu ile ilgili profesyonel araştırma yaptırmak istiyorsanız Bizi Arayın yada sayfa altında yer alan Uzmana Danışın kutucuğundan bizlere ulaşın. Ayrıntılı araştırma raporumuzla birlikte sizlere geri dönüş yapalım.

WhatsApp